Taken from the DEVILEYES mixtape -We are Shinning- Hey you!

Garlands

SBTRKT with Warpaint- War Drums

The Bug- Angels & Devils


The Bug - ‘Void’ Feat. Liz Harris
The Bug - ‘Function’ Feat. Manga
The Bug - ‘Save Me’ Feat. Gonjasufi
The Bug - ‘Fuck A Bitch’ Feat. Death Grips

"Arta" nga Tristan Halilaj

…i ra ziles se bicikletes nderkohe qe bente edhe zerin e bicikletes  ‘Po po Arta, une jam e jotja’, ‘QAJO!!’ ia ktheu Arta, i hipi bicikletes dhe u nis furishem..

Me nje dore timonin dhe ne tjetrin shtrengonte fort telefonin e saj te dashur dhe nuk ndalej se fotografuari vehten neper rruget e dashura te Tetoves, ishte mesuar tashme, nuk ishte e rrezikshme per te, bile kishte kohe edhe te numeronte te gjitha pemet qe shihte rruges. Kur kalonte tek ajo pema e madhe te cilen ajo e quante butesisht ‘Pema e Madhe’, gjithmone ngjitej me kembe ne hekurin qe bashkonte shalen me timonin, dhe mundohej te kapte nje gjethe nga ajo peme dhe gjithmone perfundonte duke u rrezuar dhe gjakosur neper kembe, fytyre, berryla.. Po ku i plaste Artes, ne canten e saj kishte sandwica dhe gjithmone hante nga nje apo dy derisa te mos i rrjedhte me gjaku, e perseri nisej…

*****
‘Vajze je mire?’, ishte nje polic i cili e ndihmoi te ngrihej. Ajo e mori vehten dhe shikoi perreth. Kishte me te vertete plot njerez te cilet e shihnin cuditshem Arten por kishte edhe police edhe zjarrfikes dhe shume flake qe dilnin nga shtepia e saj!! Instiktivisht preku xhepin dhe pa qe telefonin e kishte me vehte dhe u relaksua . Tani thjesht shihte shtepine e saj qe djegej dhe nuk dinte c’te mendonte. I beri edhe nje foto dhe shpejt e shpejt e postoi ne Instagram, por dicka i sillej ne koke. U mendua mire e mire dhe ne fund zgurdulloi syte dhe bertiti fort ‘’ADAPTEEEERI!!!!’’ dhe u sul per nga shtepia. Nje polic  u perpoc ta ndalte por ajo i rreshqiti mes shaleve dhe shpetoi. Tani po ngjiste shkallet dy nga dy, ishte hera e pare qe e bente kete, ajo  gjithmone i respektonte shkallet dhe i ngjiste nje nga nje por kete here jo! Adapteri i telefonit te saj mund te vdiste dhe ajo duhej ta shpetonte! E shkelmoi deren dhe u fut brenda. Flaka e bente te pamundur te shihje mire por ajo e pa! Aty pas kufomes se vellait shkelqente adapteri te cilin Arta e kapi dhe u kthye nga dalja duke vrapuar. Tani ishte e qete, zbriste shkallet dhe i prekte nga dy here shkallet qe si kishte shkelur kur ishte ngjitur.. 

Doli ashtu mes turmes, mori bicikleten dhe u nis per tek shtepia e Trimes.  Trimja ishte kthyer nga kalaja dhe po e priste ne dhomen e saj me nje arke me shishe vere dhe ushqim, pasi ora kishte kaluar dymbedhjeten dhe ishte bere e premte, dhe te premteve vajzat rrinin gjithe diten ne shtepi dhe mendonin per Tristanin 

Holy Strays- Christabell B 

Neu! Hallogallo
Neu!
Hallogallo

Daterape-Cold Remains

Morphine- you look like rain